Proje ne hakkında?

"ICF-Plan", okul profesyonellerinin çevrimiçi bir araç ile öğrenci destek gereksinimlerini planlamak için ICF'yi kullanmalarını sağlamayı ve böylece gelişimsel yetersizliği olan öğrencilerin öğrenme fırsatlarını iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu, Uluslararası İşlevsellik, Yeti yitimi ve Sağlığın Sınıflandırmasının (ICF) okul destek planlama süreçlerinde ortak bir dil olarak benimsenmesiyle gerçekleştirilir.

Nasıl çalışıyor?

Proje, okul profesyonellerini basit bir ICF şablonu kullanma ve bu şablondan genel destek planları oluşturabilme konusunda destekler.

ICF'nin temel yapısını destekleyen uzmanlar için dört ücretsiz araç (yardımcı dosyalar) mevcuttur:

  1. ICF sağlık bileşenleri ile ilişkili eğitim materyalleri
  2. Mevcut iyi uygulama örneklerinin kullanımı
  3. Katılım değerlendirmesi ve katılım planlaması için (www.icfcy-meduse.eu, www.icf-school.eu ve www.icf-inclusion.net) diğer projelere mevcut bağlantıları içeren araç seti.
  4. ICF ile ilgili deneyimlerden oluşturulan Sıkça Sorulan Sorulara (SSS) ve cevaplar

Projeye katılım:

Siz ve okulunuz projeye katılmak istiyorsanız (örn. proje çıktılarını deneyimlemek için), lütfen Türkiye ortakları ile iletişime geçin:

Doç. Dr. D. Melek ER

Melek Academy, Ankara

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Uzm. Eren ŞAHİN

Çorum Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Çorum

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.